Home / Tag Archives: уапсени

Tag Archives: уапсени

Во акцијата “Арсенал“ кривични пријави за 9 лица

Министерството за внатрешни работи поднесе 9 кривични пријави за акцијата која утрово беше спроведена, а на која и е дадено името „Арсенал”. Имено, според обвиненијата, лицата се товарат дека земале повеќе пари од потребното за сервисирање на хеликоптерите во Украина, ...

Read More »

Уапсени поранешни функционери од одбраната и бизнисмени

Министерството за внатрешни работи утринава во полициска акција приведе осум лица за кои постои основано сомнение дека проневериле неколку милиони долари. Како што дознава “Алфа“  проневерата ја вршеле на тој начин што отварале оф-шор фирми и парите за сервисирање на ...

Read More »