Home / Tag Archives: урнат

Tag Archives: урнат

Малезискиот авион најверојатно се урнал

Патничкиот авион на малезиската компанија „Ер Азија“, што денеска исчезна над Јаванското Море со 162 патници и членови на екипажот, најверојатно се урнал, изјави индонезискиот заменик претседател Мухамад Јусуф Кала. Според Кала индонезиските власти немаат информации за можна локација на ...

Read More »