Home / Tag Archives: Владо

Tag Archives: Владо

Притвор и за Владо Јовановски

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Јавно обвинителство и му определи 30 дена притвор на Владо Јовановски, кој се сомничи за делото Терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста од член 313 од Кривичниот законик. Пратеникот Крсто Мукоски ...

Read More »