Home / Tag Archives: власти

Tag Archives: власти

Исчезна грчкиот амбасадор во Бразил

Грчкиот амбасадор во Бразил, Кирјакос Амиридис, е исчезнат една недела и постои сомнение дека е убиен за време на неговиот одмор во Рио де Жанеиро. Грчките медиуми пренесуваат информација од „Ројтерс“ дека бразилската полиција нашла јагленосано тело во автомобил со ...

Read More »

Тројца преживеани од авионската несреќа во Колумбија

Во авионот кој се урна во Колумбија загинале 76 лица, а најмалку тројца преживеани се од бразилски фудбалски клуб кој бил меѓу патниците. Колумбиските власти соопштија дека авионот кој превезувал 81 патник од кои 9 лица биле членови на екипажот ...

Read More »

Од водата извлечени над 40 тела, соопштија индонезиските власти

Над 40 тела биле пронајдени во зоната на исчезнувањето на авионот на Ар Азија во Јаванско море, соопштија индонезиските власти. Телата биле забележани за време на набљудување од воздух. Некои агенции пренесуваат дека на телата немало појаси за спасување.

Read More »