Home / Tag Archives: врв

Tag Archives: врв

Премиерот и министрите кои беа во Куманово во самоизолација

Премиерот Оливер Спасовски, вицепремиерот Бујар Османи, министерот за здравство Венко Филипче, министерот за образование Арбер Адеми и државниот секретар во министерството за здравство Владимир Милошев кои вчера беа во посета на Куманово, во моментов одат во домашна изолација. Како што ...

Read More »

СДСМ: ВМРО да ги поддржи реформите

Како реакција на прес-конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски  од СДСМ велат дека целосно се неосновани тврдењата дека нема услови за демократско функционирање на Собранието. Од таму додаваат дека граѓаните и целокупната јавност од новото раководство на ВМРО-ДПМНЕ очекуваат ...

Read More »

Груевски остана сам

Никола Груевски, кој денеска ја најави својата оставка од лидерската позиција на ВМРО-ДПМНЕ, и вечерва дојде на протест пред Кривичниот суд против притворањето на осомничените за настаните на 27 април. Како и изминатите два дена, и на денешниот протест имаше ...

Read More »

Дождот го скрати протестот на ВМРО ДПМНЕ

По четириесетина минути откако почнаа да се собираат поддржувачите, заврши протестот на ВМРО-ДПМНЕ пред Кривичниот суд со барање веднаш да се ослободат сите притворени за настаните на 27 април. -Ги апсат под измислени обвиненија нашите браќа и сестри и тоа ...

Read More »

Планинар почина при слегување од врвот Неолица

67 годишниот планинар од Битола, Н.Ј. почина вчера нешто пред 17 часот при слегувањето од врвот Неолица на Баба планина. Други планинари кои го придружуваа раскажуваат дека битолчанецот се онесвестил на ливада во близина на планинското село Брусник. Тие се ...

Read More »