Home / Tag Archives: Заев. Хан. Македонија

Tag Archives: Заев. Хан. Македонија

На Македонија местото и е во Европа

Конструктивна и отворена размена на мислења за перспективите на Македонија во ЕУ имаа денеска премиерот Зоран Заев и еврокомесарот за соседска политика и проширување Јоханес Хан. Тие се согласиле дека Македонија и другите земји од Западен Балкан се партнери на ...

Read More »