Home / Tag Archives: загина

Tag Archives: загина

Загина параглајдерист кај Новаци

Денеска околу 18 часот кај битолското село Новаци загина параглајдеристот Ф.Б. од Унгарија. Тој со леталото удрил во далековод, паднал на земја и починал. Битолската полиција извести дека започнат е увид за немилиот настан.

Read More »

Еден загинат и четворица повредени во сообраќајка на раскрсницата Битола- Демир Хисар

Вчера  во 21,05 часот, во СВР- Битола, пријавена  е случена сообраќајна незгода  на Кукуречанска раскрсница на надвозникот од патот Р-1305 Битола – Демир Хисар. Во сообраќајната незгода учесници беа: ПМВ „Мерцедес 200” со битолски регитарски ознаки, управувано од лицето Сашо ...

Read More »

Автомобил удрил во дрво, загина совозачот

Жена, совозач во автомобил утринава загина во сообраќајна несреќа што се случила во Битола. Автомобил „фолксваген пасат“, управуван од четириесет и деветгодишен жител на преспанското село Крани, удрил во дрво. Од јачината на ударот на лице место загинала, четириесет и ...

Read More »

Загина тинејџерка во битолско, паднала од „скутер“

Утринава во 3 часот и 25 минути во полициската станица-Битола било пријавено дека во село Долно Српци, во близина на фудбалското игралиште била пронајдена 17-годишна девојка од истоименото село. Седумнаесетгодишна девојка без знаци на живот утринава била пронајдена покрај моторцикл ...

Read More »

Битолчанец загина во сообраќајка на патот Прилеп- Битола

Едно лице загина и едно е полесно повредено во две сообраќајни несреќи што се случија вечерва на магистралниот пат Прилеп-Битола. Во првата сообраќајна несреќа што се случила околу 17:10 часот во директен судир на патничко возило опел астра со битолски ...

Read More »

Верижен судар во Словенија:Едно лице загина, 30 повредени

Едно лице загина, а 30 се повредени во верижен судар на 50 автомобили во централна Словенија, по снежното невреме, проследено со силен ветер, пренесе МИА. Во несреќата загина 25-годишен државјанин на Швајцарија, а во болница во Љубљана се примени 14 ...

Read More »