Don't Miss
Home / Tag Archives: занаетчии

Tag Archives: занаетчии

Додека ВМРО-ДПМНЕ е на власт проектот „Македонија вработува“ ќе продолжи

Носителот на кандидатската листа за пратеници од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ во изборната единица 5, Антонио Милошоски денеска во Битола оствари средба со занаетчии од Комората на занаетчии, кои како што рече, најголем дел од нив го користеле ...

Read More »

Занаетчиите денеска го прославија “Св. Спиридон”

Околу 200 битолски занаетчии денеска традиционално  го прославија “Св. Спиридон”. Годинава традиционално по 33-ти пат го одбележаа нивниот  заштитник во ресторанот “Император” во Битола, со пригодна свеченост.    -Св. Спиридон е заштитник на повеќе од 20 занаети кои што се ...

Read More »