Home / Tag Archives: запалени

Tag Archives: запалени

Запалени два автомобила во Битола

Рано утрово во Битола биле запалени два автомобила. Според полицијата, утрово  околу 4 часот  во Битола, на ул. „Димче Лехчански” опожарени се паркирани автомобили  “хјундаи“, и автомобил “мерцедес“. Полицијата  превзема мерки за расчистување на настанот. Палењето на автомобили во Битола ...

Read More »

Приведени двајца битолчани за палењето на возилата

Во врска со последните палења на автомобилите во Битола кои се случија вчера и денеска во кои беа опожарени дури шест возила според извори на Битолски весник  приведени се двајца осомничени. Тие се наоѓаат во битолската полиција, а во текот ...

Read More »

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ го допре дното

На ваквите обвинувања од СДСМ, од ВМРО-ДПМНЕ каде категорично ги отфрлаат обвинувањата за политичка боја на опожарувањето на возилата велат: -СДСМ го допре дното. Во немањето на идеја СДСМ како да го мобилизира своето членство, си игра, шпекулира во јавноста ...

Read More »

СДСМ: Палењето на автомобилите нема да не исплашат

По пожарот во кој вчера настрада возилото на активистката на СДСМ, Јасминка Кочевска со реакција се јавија од СДСМ Битола. -Разорниот ефект кој „Вистината за Македонија” го има врз актуелната власт, охрабрениот и се погласен народ, масовноста и енергијата кои ...

Read More »

Синоќа запалени уште две возила во Битола

Рано изутрината околу три часот по полноќ во Битола се опожарени уште две патнички возила. Опожарени се патничко возило од марката „Опел корса„ сопственост на Х.Т. и патничко возило марка „Мазда“. Според некои очевидци утрината околу три часот се слушнала ...

Read More »