Don't Miss
Home / Uncategorized / Запалени два автомобила во Битола

Запалени два автомобила во Битола

Рано утрово во Битола биле запалени два автомобила.

Според полицијата, утрово  околу 4 часот  во Битола, на ул. „Димче Лехчански” опожарени се паркирани автомобили  “хјундаи“, и автомобил “мерцедес“.

Полицијата  превзема мерки за расчистување на настанот.

Палењето на автомобили во Битола ги вознемири битолчани, и ги потсети на  минатата година кога  во повеќе наврати беа палени автомобили во градот.

 

Б.В.

Фото архива

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*