Home / Tag Archives: вознемирени

Tag Archives: вознемирени

Серија силни земјотреси ги вознемирија битолчани

Вечерва, после 18 часот и триесет минути, серија земјотреси ја потресоа Битола. Земјотресите ги вознемирија битолчани, особено тие коишто живеат во станбените згради кои ги напуштија своите домови. И покрај врнежливото време, поголем број од нив се пред влезовите на ...

Read More »

Запалени два автомобила во Битола

Рано утрово во Битола биле запалени два автомобила. Според полицијата, утрово  околу 4 часот  во Битола, на ул. „Димче Лехчански” опожарени се паркирани автомобили  “хјундаи“, и автомобил “мерцедес“. Полицијата  превзема мерки за расчистување на настанот. Палењето на автомобили во Битола ...

Read More »