Премиерот Оливер Спасовски, вицепремиерот Бујар Османи и министерот за здравство, Венко Филипче не дошле на седницата на Советот за безбедност кај претседателот Стево Пендаровски.

Ова го потврдуваат од претседателскиот кабинет, а следува откако беше утврдено дека градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, со кој вчера се сретнаа владините функционери, има коронавирус.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*