Home / Вести / Билтен на СВР Битола за 21.02.2023 год

Билтен на СВР Битола за 21.02.2023 год

На 20.02.2023  на ул.„Широк сокак“, во близина на Градскиот часовник во Битола,

Д.М.(28) од Скопје го наруши јавниот ред и мир со агресивно однесување кон полициски службеници кои вршеле службени дејства. Тој е лишен од слобода и ќе следува соодветен поднесок.

На 20.02.2023   во СВР  Битола, Ж.С.(33) од Велес пријави дека како учесник на спортски натпревар во салата „Боро Чурлевски“ во Битола, за  време и по завршувањето на натпреварот,  бил физички нападнат од страна на В.П. кој играл за другата екипа. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

На 20.02.2023 во СВР  Битола М.Х.(51)  од  Битола пријави дека на ул.„11 Октомври“ во Битола била физички нападната од Н.Н.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 20.02.2023 во СВР Битола И.Б.(52) од с.Оптичари, битолско, пријави дека на ул.„Воден“ во Битола бил каснат од куче скитник.

На 20.02.2023 во 15.20 часот на ул.„Тошо Даскало“ во Битола товарно возило „цитроен џампер“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Н.С.(20) од с.Оптичари, битолско, удрило во пешакот Б.С.(75) од Битола. Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Битола. Увидот го извршила увидната екипа на СВР Битола.

      

На 20.02.2023 во ОВР Демир Хисар, М.М.(54) од с.Света, демирхисарско, пријави дека на ул.„Битолска“ во Демир Хисар бил физички нападнат од С.Д.(57) од с.Белче, демирхисарско. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*