Home / Вести / Битолчанец од автомобил пукал во група бездомни кучиња

Битолчанец од автомобил пукал во група бездомни кучиња

Вчера, нешто после 18 часот, на улицата “Димитар Илиевски Мурато” во Битола, од страна на полициски службеници од криминалистичката полиција на СВР Битола, бил лишен од слобода И.Г. (29) од Битола.
Тој управувајќи патничко возило “пасат” со битолски регистарски ознаки кај местото викано “Грозд” во Битола преку отворен прозорец со воздушна пушка испукал во кучиња скитници.
Од него биле одземени воздушна пушка “гамо” калибар 4,5 мм и пакување со дијаболи.
По документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по Законот за оружје.

Пишува:Слободен печат
В.М.Мл.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*