Home / Uncategorized / “БМВ“ излета од патот за Прилеп, петмина повредени

“БМВ“ излета од патот за Прилеп, петмина повредени

Пет лица се повредени и веднаш се пренесени во битолската Клиничка болница по сообраќајната несреќа што се случи рано изутрината на патот Битола – Прилеп.

Несреќата се случила околу  7.50 часот, кога “бмв“  со битолски регистерски таблички од засега непознати причини излетало од патот и се  превртило.

Во возилото биле вкупно 5 патници кои веднаш по пријавата на несреќата со итна медицинска помош биле
пренесени во Клиничката болница.

Засега според информации на “Битолски весник“  сите патници се контактибилни и се надвор од животна опасност.

Инаку,  според некои патници, кои денеска рано изутрината патувале за Скопје, патот Битола – Прилеп бил
замрзнат и лизгав, а поради густата магла  сообраќајот се одвивал мошне отежнато.

Во СВР Битола ја потврдија сообраќајката, но не можеа да ни дадат подетални информации како дошло до истата.

 

Б.В.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*