Don't Miss
Home / Вести / Боки 13 итно опериран

Боки 13 итно опериран

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, бил итно примен во болницата за хируршки болести „Свети Наум“ (поранешна Градска болница) и врз него е извршен оперативен зафат.

Според информациите на „Фокус“, Јовановски моментно е во стабилна состојба откако бил примен како итен случај во 19 часот и упатен кон операциона сала, по извршените испитувања.

Болничките извори наведуваат дека Боки 13 бил пренесен во болницата по воспаление на желудникот за што се жалеше и во текот на судскиот процес за предметот „Рекет“, во кој е првостепено осуден на деветгодишна затворска казна.

Во текот на утрешниот ден се очекуваат повеќе информации.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*