Home / Спорт / Дербито без победник

Дербито без победник

Дербито на колото мегу Пелистер и Работнички заврши без победник 1.1.

Поведоа гостите со голот на Марковски, а израмни Пелистер преку Љамчевски.

Во наредното коло Пелистер гостува во Кратово, каде игра со Силекс

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*