Don't Miss
Home / Вести / Осум дена притвор за пироманот од Долно Оризари, кој запали казино во Битола

Осум дена притвор за пироманот од Долно Оризари, кој запали казино во Битола

Пироманот од Долно Оризари, кој потпали казино во Битола доби осум дена притвор.

Според СВР Битола  ноќеска во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода Т.Т.(35) од с.Долно Оризари, битолско.

Тој се сомничи дека на 02.03.2024 околу 22.30 часот со запалива течност предизвикал пожар во казино на ул.„Лазо Трповски” во Битола. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*