Home / Спорт / Победа на Пелистер во Струмица

Победа на Пелистер во Струмица

Екипата на  Пелистер,која минатата година ги освои купот, лесно се справи со новиот второлигаш Беласица и го совлада среде Струмица со 1-3 (0-2). Пелистер до победата дојде со головите на Фернандо Силва,кој постигна  два прекрасни гола во првото полувреме.

Бразилското шоу за пелистерци во вториот дел го комплетираше Лукас со уште еден убав гол.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*