Home / Спорт / Распродажбата на Пелистер продолжува

Распродажбата на Пелистер продолжува

Екипата на Пелистер која во изминатиот период остана без неколку фудбалери  остана и без Кристијан Тошевски и Оливер Пеев.

Нови имиња кои заминаа од прволигашот се Пеев и Тошевски, кои ќе бараат нова средина во зимскиот преоден рок.

Покрај Тошевски и Пеев, од редовите на Пелистер си заминаа и Јовановски, Лукас, Илијоски… а не се исклучува листата до крајот на овој месец да стане уште подолга. Тренерот Спасе Ристевски ќе биде на тешки маки да создаде конкурентен тим, пред се поради заминувањата на речиси половина прв состав.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*