Home / Tag Archives: автомобил

Tag Archives: автомобил

Сообраќајка со мерцедесот на Орце Камчев

Едно лице е повредено во сообраќајката што вчера се случи во Дебар Маало. Во сообраќајката учествувале три автомобили, пежо, рено меган и мерцедес чија предна регистрација беше покриена, најверојатно од членовите на полициската единица „Алфи“, кои таму ги имаше во ...

Read More »

Автомобил удрил во дрво, загина совозачот

Жена, совозач во автомобил утринава загина во сообраќајна несреќа што се случила во Битола. Автомобил „фолксваген пасат“, управуван од четириесет и деветгодишен жител на преспанското село Крани, удрил во дрво. Од јачината на ударот на лице место загинала, четириесет и ...

Read More »

Запален уште еден автомобил во Битола

Завчера околу 02.30 часот во Битола на ул.„Борка Талевски Модерното“,  непознат сторител фрлил стаклено шише со запалива течност при што настанал пожар на автомобил „мерцедес Ц220“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на Б.Ш. (38) од Битола. Пожарот бил изгаснат од сопственикот, а ...

Read More »

Југо фрлено во реката Драгор

Засега непознати сторители, синоќа фрлиле автомобил марка “југо“ во реката Драгор, наспроти Безистенот.    Како се нашло “југото“ во реката Драгор никој не знае и нема официјална потврда. Според наши информации “југото“ било сопственост на подрачното министерство за земјоделство, шумарство ...

Read More »

Возило излета од патот кај Битола, патниците заробени во него

Заробени во возилото останале патниците откако утрово со својот автомобил излетале од патот во близина на Битола, кај исклучувањето за Демир Хисар. Возилото, со видни оштетувања, беше покрај патот, а како што информираат од полициската екипа, која го чуваше просторот, ...

Read More »

Утрово горел автомобил во Битола

Утрово во 1.50 часот во Битола, на ул.„25-та”, од засега непознати причини опожаран е автомобил дајхатсу со битолски регистарски ознаки, сопственост на Р.А.(35). Полицијата извршила  увид на местото на настанот и презема мерки за целосно расчитување на случајот како и ...

Read More »

Хаџиевски: Случајот со запалениот автомобил да не се политизира

Реагирајќи на прес-конференцијата на СДСМ, владејачката ВМРО-ДПМНЕ возврати: -Жалиме што челниците на СДСМ, во немање друг изговор за оправдување на нивната неспособност и неуспешна политика, се обидуваат преку инсинуации и неосновани обвинувања да обезбедат барем некаков, макар и минимален политички ...

Read More »

Кирацовски: Полицијата час поскоро да го расчисти случајот со палењето на автомобилот

Палењето на автомобилот на членот на СДСМ и активист на оваа партија, Маријан Јовановски, инаку, во последно време “активен” критичар на власта на социјалните мрежи, беше повод денеска за меѓусебна политичка пресметка, на двете најголеми политички партии во Битола. На ...

Read More »