Home / Tag Archives: бизнисмени

Tag Archives: бизнисмени

Поддршка за Марко Чаласан од македонски бизнисмени и музичари

Не постои Македонец којшто не слушнал за името Марко Чаласан. „Генијалецот по информатика” поседува такви вештини што дури и самиот CNN во 2010-та година направи сторија за него, па за него може слободно да се каже дека знае целиот свет. ...

Read More »

Делегација од Кина во работна посета на Битола

Градоначалникот на Општина Битола Владимир Талески попладнево се сретна со делегација на кинескиот град Нингбо која ја предводеше Динг Хаи Бин, втор генерален секретар на општинската народна влада во Нингбо, Кина. На средбата кај битолскиот градоначалник присуствуваа и претседателот на ...

Read More »

Уапсени поранешни функционери од одбраната и бизнисмени

Министерството за внатрешни работи утринава во полициска акција приведе осум лица за кои постои основано сомнение дека проневериле неколку милиони долари. Како што дознава “Алфа“  проневерата ја вршеле на тој начин што отварале оф-шор фирми и парите за сервисирање на ...

Read More »