Don't Miss
Home / Tag Archives: часот

Tag Archives: часот

Утре пресуда за “ Транспортер“

                                      Вторник, на 31 март во 12 часот, во Кривичниот суд во Скопје судијката Добрила Кацарска јавно ќе ја објави пресудата за предметот “ Транспотер’.           По речиси четири годишно судење со давањето на завршните зборови на обвинетите ...

Read More »

ВМРО ДПМНЕ се ситни

Иако засега нема официјална потврда сепак очигледно е дека пред престојните парламентарни избори ВМРО ДПМНЕ се ситни. Најпрво екс амбасадорот на Македонија во Анкара Турција, Горан Тасковски најави своја независна листа,а независна листа најавија и Петар Котевски од Битола, носител ...

Read More »

Оливер Спасовски и Венко Филипче утре во Табановце

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски и министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, утре (вторник, 03.03.2020 година) во 11:15 часот ќе го посетат граничниот премин Табановце. Целта на посетата е проверка на системот за превенција и ...

Read More »

Седницата на Собранието одложена за утре

Седумдесет и петтата седница на Собранието на Република Македонија наместо на 10 јануари 2019 година (четврток), ќе продолжи  на 11 јануари 2019 година (петок) во 12:00 часот. До одложување на седницата дојде поради тоа што сеуште не е обезбедно двотретинско ...

Read More »

Почна и заврши седницата на Собранието

Само што започна, седницата на која требаше да се гласаат уставните измени, беше прекината. Откако пред пратениците се обрати премиерот Зоран Заев, спикерот Талат Џафери ја прекина седницата за секој пратеник да можел да добие стенограм од говорот на Заев. ...

Read More »

Протести на Македонија блокира

Од движењето „Македонија блокира“, чии членови протестираат денеска пред Собранието, побараа нивни претставници да влезат во парламентот за да разговараат со пратениците, како би им ги изложиле своите ставови против промена на уставното име. Тие чекаат одговор од собраниското обезбедување, ...

Read More »

Заев и Села се договорија

Премиерот Зоран Заев и лидерот на Алијансата на Албанците, Зијадин Села се договорија. Заев ќе може да смета на гласовите на Алијансата на Албанците во гласањето на финалната фаза за измени на Уставот, откако прифатил дел од нивните барања на ...

Read More »

Претседателот Иванов ќе се обрати пред пратениците

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во 12 часот ќе одржи Годишно обраќање во Собранието на Република Македонија.Традиционално, секоја година претседателот на државата има годишно обраќање пред пратениците.

Read More »

Откажани летовите на Скопскиот аеродром

Авиосообраќајот на скопскиот аеродром повторно се одвива отежнато. Дел од летовите се откажани, а дел од оние што се треба да се реализираат, се очекува дека ќе доцнат. Според веб страницата на скопскиот аеродром, откажани се полетувањата и слетувањата за ...

Read More »

Адора со пријатно изненадување за купувачите:Подарок комплетна кујна

 Сите купувачи на дом во новиот урбан симбол на Скопје, атрактивниот комплекс Адора Флатирон, од денес до 31 октомври, по повод Саемот за градежништво и недвижности Реалеџпо 2018, од Адора инженеринг ќе добијат вреден и корисен подарок, комплетно опремена, модерна ...

Read More »