Home / Tag Archives: дете

Tag Archives: дете

И таткото на петгодишното дете позитивен од коронавирусот

                        Инфорамцијата дека петгодишно дете е инфицирано од коронавирусот во Битола ја загрижи битолската јавност. По  информацијата од Центарот за јавно здравје  дека петгодишно дете било позитивно на коронавирусот, од Министерството за здравство доцна попладнево излегоа со објаснување дека покрај ...

Read More »

Петгодишно дете позитивно на коронавирусот во Битола

                            Во Битола има вкупно 8 граѓани позитивни на коронавирусот.           Од нив  7 лица се со послаба клиничка слика,а само едно лице се наоѓа со посеризона клиничка состојба.           Дали оваа бројка ќе остане иста останува да се ...

Read More »

Земјотрес го погоди Загреб

Земјотрес со јачина од 5,3 степени го погоди утрово Загреб во 6,23 часот, проследен со уште еден потрес со јачина од пет степени, објави Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар. Епицентарот на земјотресот е лоциран на седум километри северно од Загреб, на длабочина ...

Read More »

Во сообракајна несреќа загина татко, син му се бори за живот

Битолчанец починал вчера во сообраќајна несреќа информира МВР. Имено вчера околу 06:50 часот на локалниот пат село Кукуречани – село Драгожани, битолско, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило со битолски регистарски ознаки и патничко возило „Пежо“ со битолски регистарски ...

Read More »

Една патничка почина, а на деветгодишно дете му е ампутирана раката

Деветгодишното дете кое беше во автобусот што вечерва се преврте кај Велес остана без рака, потврди за „Фокус“ министерот за здравство Арбен Таравари. Според нашите информации, детето е хоспитализирано на скопската Клиника за детска хирургија и е надвор од животна ...

Read More »

Единаесетгодишно дете пронајдено мртво

Единаесетгодишно дете од Стајковци вчера  вечерта на последната станица на автобусот број 65, во скопската населба Сингелиќ, било пронајдено мртво. Телото на детето го нашол неговиот татко по дводеневна потрага. Детето не беше пријавено за исчезнато во полиција, таткото го ...

Read More »

Кејт и Вилијам очекуваат второ дете

Британскиот принц Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон очекуваат второ дете. Оваа радосна вест ја  објави Бакингемската палата. Првото дете на кралскиот пар, принцот Џорџ, родено е во јули минатата година при огромно внимание на меѓународната јавност. Вилијам е втор ...

Read More »