Don't Miss
Home / Tag Archives: дома

Tag Archives: дома

Спасовски:Нема простор за никакви импровизации

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, во видео обраќање по препораката на епидемиолозите да оди во домашна изолација истакна дека Владата ќе функционира непречено и сите работни обврски како премиер ќе ги извршува од својот дом. Премиерот ...

Read More »

Пензионерот од старскиот дом “Сју Рајдер“ во Битола пуштен дома

                                    Пензионерот на  Старскиот дом “ Сју Рајдер“ во Битола, возраст од 85 години, кој како сомнителен  беше хоспитализиран во Клиничката болница во Битола  и по второто тестирање бил негативен.             По ваквите резултати од тестирањето пензионерот е пуштен ...

Read More »

Го повикувам Груевски да се врати да ми помогне !?

                            Во врска со текстот на Никола Груевски објавен на неговиот фејзбук профил, дека наводно  му идело да дојде во Македонија и да му помогне на Заев, премиерот Зоран Заев во Битола изјави. -Да, ми треба помош. Го повикувам ...

Read More »

Исчезнатата Викторија се врати дома

 Младата Викторија од Суводол,на возраст од 15 години, која последен пат беше видена пред средното медицинско училиште во Битола, во текот на вчерашниот ден се вратила дома. „На 08.11.2018 година околу 16.00 часот во Полициската станица Демир Хисар, С.Н. од ...

Read More »

Пелистер отпатува во Банско

Фудбалерите на Пелистер по првата прозивка која ја направи тренерот Наџи Шенсои во понеделникот,од денес  се наоѓаат на подготовки во нивната стара база Банско, во Бугарија. Во Банско фудбалерите на Пелистер ќе останат  до 23 јуни, кога екипата се враќа ...

Read More »

Домa си е домa

Ужасно ми пречи секојдневното поттикнување на т.н. тема “младината си замина од државата“, и “секој размислува за странство“. Не постои контактна емисија на телевизија каде граѓаните се вклучуваат во „живо“ и веднаш ја започнуваат оваа тема, иако не е поставена ...

Read More »