Home / Uncategorized / Исчезнатата Викторија се врати дома

Исчезнатата Викторија се врати дома

 Младата Викторија од Суводол,на возраст од 15 години, која последен пат беше видена пред средното медицинско училиште во Битола, во текот на вчерашниот ден се вратила дома.

„На 08.11.2018 година околу 16.00 часот во Полициската станица Демир Хисар, С.Н. од село Суводол пријавила дека нејзината 15-годишна ќерка, која беше пријавена за исчезната на 02.11.2018 година, се вратила дома во село Суводол“, пренесуваат од МВР.

Засега не е познато каде девојчето било седум дена.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*