Don't Miss
Home / Tag Archives: дожд

Tag Archives: дожд

Кавадарци:Со вештачки дожд против загадениот воздух

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев го пронајде решението за спас од загаденост на воздухот. Вечерва, тој со екипи од градот, го исчисти воздухот во Кавадарци, со помош на интересна апаратура, која изнесувала околу 2.500 евра. Се работи за апарат кој ...

Read More »

Заев:Паѓа дожд,Паѓа Груевски

Денеска цел ден паѓа дожд. Не паѓа само дожд во Македонија, паѓа и Никола Груевски. Паѓа ВМРО-ДПМНЕ на ниво на цела Македонија.  Од вечерва почнуваме ново поглавје. Ни се испразнија градовите и селата. Да покажаме дека завршува владеењето на сите ...

Read More »

Демир Хисар најпогоден од денешното невреме

Подрачјето на Демир Хисар е најпогодено од денешното  невреме со интензивен пороен дожд, засилен ветер, чести грмежи и град, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Според податоците од радарските центри, позначителна нестабилна облачна маса се уште навлегува од југ, од ...

Read More »

Најнова вест: Почна пресекувањето на патот Битола-Новаци

Пред само неколку минути, екипи на Нискоградба од Битола почнаа да го сечат патот Битола-Новаци, којшто го поврзува најголемиот електро-енергетски комбинат во Македонија, РЕК Битола. На овој патен правец е стопиран сообраќајот од Битола кон Новаци и од Новаци кон ...

Read More »

Силно невреме ја зафати Битола

Денеска рано изутрина, небото буквално се “отвори” над Битола. Уште од раните утрински часови, а особено нешто по 7.30 часот силни поројни дождови ја зафатија Битола. Дожд паѓаше како од кабел. Засега не се знае точно колку литри дожд на ...

Read More »