Don't Miss
Home / Uncategorized / Демир Хисар најпогоден од денешното невреме

Демир Хисар најпогоден од денешното невреме

Подрачјето на Демир Хисар е најпогодено од денешното  невреме со интензивен пороен дожд, засилен ветер, чести грмежи и град, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Според податоците од радарските центри, позначителна нестабилна облачна маса се уште навлегува од југ, од подрачјето на Битола и Преспа при што е зафатено поголемо подрачје од југозападниот дел од земјава.

 

Б.В.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*