Home / Tag Archives: дрога

Tag Archives: дрога

Битолчанец од Велика Британија дилувал дрога

          Државјанин на Велика Британија е уапсен и притворен во истражниот затво во Битола, поради основнано сомневање дека сторил кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори.           Основното јавно обвинителство Битола донесе наредба ...

Read More »

Битолската полиција уапси одгледувач на канабис

По добиени оперативни сознанија битолската полиција уапси одгледувач на канабис. „ СВР Битола до ОЈО Битола поднесе кривична пријава против М.В. од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторенокривично дело „Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни ...

Read More »

Криумчарел дрога во тоалет

Битолската полиција денеска поднесе кривична пријава против лицето Д.Р. (23) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори. Осомничениот Д.Р  бил фатен  во тоалет ...

Read More »

Кривична пријава против дилер на дрога

Триесет и тригодишниот Р.Т. од Битола добил кривична пријава бидејќи продавал наркотици. Р.Т. во повеќе наврати му продал на Г.В. пировалерон-прашкаста материја со слични својства на амфетаминот и екстази за сума од 6.000 денари, кој така набавениот пировалерон го овозможувал ...

Read More »

Фатен наркодилер во Битола

Во опсежна акција на Секторот за справување со шверц на наркотични средства при СВР Битола, која вчера утрината и доцна попладнето ја изведе битолската полиција на улицата “ Јане Сандански”, кај Битолски весник уапсен е наркодилер и откриена е дрога, ...

Read More »