Home / Tag Archives: голем (page 2)

Tag Archives: голем

Груевски: Нема избори, но ќе има серозен одговор до СДСМ

Премиерот Никола Груевски на вчерашниот собир во спортскиот центар Борис Трајковски пред толпата граѓани, симпатизери и членови на ВМРО ДПМНЕ им порача на Заев и СДСМ да не се плашат, избори ќе нема, но затоа не им бега сериозен одговор. ...

Read More »

70 години храм на културата! Среќен роденден БНТ!

На 14-ти ноември 1944 година е основан Битолскиот Народен театар. По тој повод, утре ќе се одржи централната свеченост по повод 70- роденден на храмот на културата и уметноста во Битола. Верната публика и вистинските вљубеници во театарската уметност ќе ...

Read More »