Home / Tag Archives: инцидент

Tag Archives: инцидент

Солзавец за демонстрантите

Полицајците пуштија солзавец за да спречат дел од демонстрантите да на влезат во т.н „безбедносен прстен“ и да стигнат до селото Псарадес, каде што беше во тек потпишувањето на договорот помеѓу Грција и Македонија, јавија грчките медиуми. Протестите ескалираа кога ...

Read More »

Масовна тепачка во ноќниот клуб „Расчекор”

Доцна синоќа, во ноќниот клуб “Расчекор” се случи масовна тепачка во која настрадаа неколкумина битолчани. Според информации на порталот на “Битолски весник” во тепачката учествувале две групи коишто по вербалната расправија почнале да се пресметуваат меѓусебе. Притоа не се избиралe ...

Read More »

Груевски: Институциите ќе делуваат решително и одлучно на провокации

Настанот во Гошинце е сериозен во кој учествувала група учесници чиј идентитет веќе им е познат на нашите институции и за што е известена меѓународната заедница и институциите во Косово, оцени денеска во Охрид премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола ...

Read More »

СДСМ:Најостро го осудуваме инцидентот во Липковскиот регион

Најголемата опозициска партија, СДСМ, порача дека најостро го осудува инцидентот во липковскиот регион. Истовремено посочува на нерасветлувањето на инцидентите од безбедносен карактер во последниот период, порачувајќи дека тоа отвора простор за различни шпекулации. -Социјалдемократскиот сојуз посочува дека нерасветлувањето на инцидентите ...

Read More »