Home / Tag Archives: Кристијан

Tag Archives: Кристијан

Сите кои протестираа во Собранието не се терористи

Пред денешните настани и манифестации по повод одбележувањето на 100 години од Првата светска војна, амбасадорот на Франција во Република Македoнија, неговата ексленција Кристијан Тимоние за Битолски весник и Нова Македонија даде ексклузивно интервју.  Македонија останува Македонија со географско име. ...

Read More »

ВМРО ДПМНЕ в недела ќе маршира во Битола

ВМРО ДПМНЕ наместо да го слави роденденот на партијата како што беше најавено в недела наместо да слави со торта и огномет ќе маршира по Широк Сокак. Ова го најави лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Кристијан Мицкоски  вечерва на прес  конференцијата ...

Read More »

Кристијан Тимоние: Ќе треба уште време да се заборават сликите од 27 април

Пред  нешто повеќе од четири месеци, за време  на неговата посета во Битола имавме ексклузивно интервју за Битолски весник со амбасадорот на Република Франција во Република  Македонија, неговата екселенција, Кистијан Тимоние. Тогаш Република Македонија се наоѓаше во длабока политичка криза, ...

Read More »