Don't Miss
Home / Uncategorized / ВМРО ДПМНЕ в недела ќе маршира во Битола

ВМРО ДПМНЕ в недела ќе маршира во Битола

ВМРО ДПМНЕ наместо да го слави роденденот на партијата како што беше најавено в недела наместо да слави со торта и огномет ќе маршира по Широк Сокак.

Ова го најави лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Кристијан Мицкоски  вечерва на прес  конференцијата пред седиштето на партијата, каде заседава најтесното раководство.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*