Home / Tag Archives: лидерот

Tag Archives: лидерот

Протестот пред Собранието заврши, продолжува утре

Заврши протестот пред Собранието откако седницата за уставните измени што почна доцна попладнето, по експозето на премиерот Зоран Заев, беше презакажана за утре во 13 часот. Учесниците на протестот најавија дека утре напладне повторно ќе се соберат пред собраниската зграда ...

Read More »

ВМРО ДПМНЕ в недела ќе маршира во Битола

ВМРО ДПМНЕ наместо да го слави роденденот на партијата како што беше најавено в недела наместо да слави со торта и огномет ќе маршира по Широк Сокак. Ова го најави лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Кристијан Мицкоски  вечерва на прес  конференцијата ...

Read More »

Талески контра Груевски

Во изминатите денови ВМРО ДПМНЕ делува како раштимован оркестар. Додека лидерот на партијата Никола Груевски и некои негови локални координатори во изминатите денови со дрвја и камења фрлаа на наводната  нерегуларност на изборите, партискиот  инженеринг, криминалните избори, поткуп на гласачите ...

Read More »