Don't Miss
Home / Tag Archives: куп

Tag Archives: куп

Битолските “фармацевти” ја освоија Европа

        Ракометарите на Еурофарм Работник со победата и во реваншот против  екипата на Берн Мури  во Швајцарија ( 28:30) го направија најголемиот клупски успех и се пласираа во групната фаза на ЕХФ Купот. По триумфот во првиот натпревар во ...

Read More »

Скопско ракометно финале во Битола

Екипите на Вардар и Металург ќе играат за пехарот во купот на Македонија во ракомет. По победата на Вардар над Пелистер од 46:27 и Металург над Еурофарм Работник за пехарот ќе се борат скопските ривали Вардар и Металург, а за ...

Read More »

Супер купот за Вардар

Вардар е освојувач на првиот ракометен Супер-куп на Македонија, натпреварување што Ракометната Федерација на Македонија премиерно го организираше летово. „Вардарци“ попладнево на домашен терен, пред празни трибини, го пречекаа Работник од Битола (обезбеди пласман во Супер-купот како финалист на Купот ...

Read More »

Купот на ОФС Битола за Могила

ФК Могила по трет пат го освои Купот на ОФС Битола! Со 5 (пет) голови на Стефан Главевски и еден на Александар Јовановски, ФК Могила беше подобра од ФК Златни деца од  Црно Буки. Тренерот на ФК Могила, Никола Мрмачоски ...

Read More »

Недостижна десетка за Пелистер

Трето коло, Челинџ куп – реванш Пелистер – Дукла Прага 24:18 (12:7) Спортска сала „Младост„ – Битола. Гледачи: 4000 Судии: Роберто Шевоја и Таи Алперан (Италија) Делегат: Тихомир Касуниќ (Хрватска) Пелистер: Крстевски, Николиќ 3, Димитровски 8, Дрогришки 7, Рајатовски 2, ...

Read More »

Утре реванш од Челинџ купот

Екипата на Пелистер утре со почеток во 18 часот ќе го игра реваншот во рамките на третото коло од Челинџ купот, а против екипата на Дукла од Прага, Чешка. По првата средба во Прага екипата на Пелистер има негатива од ...

Read More »