Home / Tag Archives: лични

Tag Archives: лични

Доделени сертификати на осум образовни асистенти на ученици со попреченост во битолските училишта

Градоначалникот на Општина Битола Тони Коњановски и заменичката на постојаниот претставник на УНДП во земјава, Сања Бојаниќ, им доделија сертификати на осум образовни и лични асистенти на ученици со попреченост во средните училишта во Битола. Асистентите што добија сертификати стануваат ...

Read More »

И Чичаковски си поднесе оставка

По Виолета Дума и Игир Милев оставка си поднес еи претседателот на Државната изборна комисијата (ДИК) Александар Чичаковски,чиј мандат  требаше да трае до 2020 година. Како што изјаи  Чичаковски, оставката ја поднесол  од лични причини. Чичаковски како претседател на Комисијата ...

Read More »

Аневски: Оставката ја поднесов од лични причини

На денешната седница поднесов оставка од функцијата претседател на Советот на јавни обвинители од лични и семејни причини, изјави денеска Петар Аневски кој беше шеф на Советот. – В четврток членовите на Советот ќе одлучуваат по мојата оставка. Дали ќе ...

Read More »

Градоначалникот Tалески: Опозицијата се заминава со лични дисквалификации

Градоначалникот на Битола, Владимир Талески запрашан за денешната прес-конференција на опозициската СДСМ кои побараа негова оставка даде коментар кој го пренесуваме во целост. -Тоа е голема желба на опозицијата, но за да им се исполни, ќе треба да излезат на ...

Read More »