Home / Tag Archives: Менде Младеновски

Tag Archives: Менде Младеновски

Промовирана книгата “Во прво лице “ на Менде Младеновски

Викендов, во културниот простор “ Магаза “ во Битола, во рамките на битолското културно лето “ Бит фест 2015 “ беше промовирана најновата книга на дописникот на Нова Македонија од Битола, “ Во прво лице “ на Менде Младеновски. За ...

Read More »

Менде Младеновски добитник на наградата „Менде Петковски“

На новинарот Менде Младеновски, дописник на „Нова Македонија„ од Битола, редакцијата на весникот „Дневник„ денес му ја врачи наградата за најдобар дописник за 2014 година. Наградата го носи името „Менде Петковски” во чест на прерано починатиот дописник на „Дневник„ од ...

Read More »

Менде Младеновски прогласен за дописник на годината од ЗНМ

Вечерва во клубот на новинари, при одбележувањето на 69 години постоење, Комисијата за награди ги додели двете годишни награди на добитниците за 2014 година. За едногодишно остварување за истражувачко новинарство во медиумите награден  е новинарот  Менде Младеновски, дописник на дневниот ...

Read More »