Home / Tag Archives: месец

Tag Archives: месец

Датум

                                                  Дали Македонија ќе добие датум за почеток на преговорите за влзе во ЕУ, или не ?           Ова прашање во последните денови стана најпоставуваното во нашата држава.            Додека народот во Македонија секојдневно и најчесто се прашува ...

Read More »

Новинарите ја напуштаат 1 ТВ

Почнаа да бегааат новинарите и уредниците од 1ТВ. Откако неформалниот сопственик на 1ТВ Бојан Јовановски – Боки 13 вчера беше уапсен и доби 30 дневен притвор поради перење пари и примање награда за противзаконско влијание, главниот и одговорен уредник на ...

Read More »

Собранието продолжува со работа

Собранието на Република Македонија од денеска почнува со работа по годишниот одмор што пратениците го користеа од 18-ти месецов. Според информациите објавени на веб страницата на Собранието, за денеска се закажани седници на Комисијата за надзор над работата на Управата ...

Read More »

Жените од ВМРО-ДПМНЕ го одбележаа месецот на новелата

Ноември е месец на новелата. По тој повод Унијата на жени на  ВМРО-ДПМНЕ Битола, во  малата сцена во Битолскиот  Народен театар , организираше средба со познатиот и најнаградуван битолски писател на новели и кратки раскази Петре Димовски. На средбата професорката ...

Read More »