Home / Tag Archives: мигранти

Tag Archives: мигранти

ВМРО ДПМНЕ.Каде Заев ќе вдоми 150.000 мигранти

Од ВМРО-ДПМНЕ го повикаа Зоран Заев  и СДСМ јавно да соопштат каде планираат да ги вдомат и вработат 150.000 мигранти за кои прифатиле обврска да ги населат во Република Македонија. „Доколку СДС мислат дека трајно населување на мигранти е исправна ...

Read More »

Никола Груевски: На 15 октомври се гласа за излез од помрачувањето што и се случи на Македонија

Упатувајќи остри критики за работењето на Владата на Заев, лидерот на ВМРО ДПМНЕ и екс премиер Никола Груевски на митингот во Битола истакна дека со доаѓањето на новата власт  наместо живот на Македонија  и се случи помрачување, од кое може ...

Read More »

Лажни вести на ДПМНЕ за мигрантите

Денешната прес конференција   е   за   кандидатот   за   градоначалник-пратеникот Зоран Илиоски и раководството на ДПМНЕ. Потенцираме, за пратеникот и раководството на ДПМНЕ, но не и нивните членови, бидејќи тие, како и сите ние во Битола, не веруваат во лажните вести за ...

Read More »