Don't Miss
Home / Tag Archives: одмор

Tag Archives: одмор

Принуден одмор за вработените во “Кромберг и Шуберт“

„Кромберг и Шуберт“ во наредниот период ќе работи со минимален капацитет поради новонастанатата ситуација со корона вирусот. Поголемиот дел од работниците се пуштени дома и тие во моментов ги користат преостанатите денови од одморот.Им било кажано дека така најверојатно ќе ...

Read More »

Скандал:Рускоска на одмор, “Рекет “ во мирување

Следниве три недели не треба да се очекуваат нови моменти во истрагата за случајот “Рекет”, затоа што шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Русковска е на годишен одмор, како и нејзиниот тим. Од обвинтиелството велат ...

Read More »

АНЕВСКИ-НАГРАДЕНИТЕ КУПУВАЧИ ВО АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ПАТУВААТ НА ЕГЗОТИЧЕН ОДМОР НА КУБА

Јана и Александар Аневски од Скопје, добитниците на наградата „Егзотичен одмор на Куба со купен дом од Адора инженеринг“, на 1-ви ноември патуваат на 13 дневниот одмор на најпопуларниот карипски остров. Наградата, организиран комплетен аранжман со авио лет од Скопје ...

Read More »

Зврлевски им го продолжи работењето на парламентарното мнозинство

Се додека не дојде до промена на јавниот обвинител Зврлевски и не почне постапка за избор на нов јавен обвинител не одиме на одмор, рече Бочварски.  Додека не се разреши обвинителот Марко Зврлевски пред локалните избори пратениците од владејачкото мнозинство ...

Read More »

Претседателот на Собранието Талат Џафери во интервју за државната агенција МИА кажа дека одморот на пратениците ќе почне од 4 август, а краен рок да ги распише локалните избори е 6 август. „(Одморот на пратениците ќе почне) од 4 август, ...

Read More »