Home / Tag Archives: Охридкси

Tag Archives: Охридкси

Честитка до Кирацовски за празникот Св. Климент Охридски

По повод празникот Свети Климент Охридски, генералниот секретар на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Александар Кирацовски упати честитка до православните верници во Република Македонија, до поглаварот на МПЦ-ОА, архиепископот Охридски и Македонски, г.г.Стефан, и до членовите на Синодот. „Почитувани, во мое ...

Read More »