Don't Miss
Home / Tag Archives: почеток

Tag Archives: почеток

ЕУ одлучи почеток на преговори за Македонија и Албанија

Задоволен сум што земјите членки на ЕУ денеска постигнаа политички договор за отворање преговори со Албанија и Северна Македонија. Им честитам на двете земји, напиша на Твитер еврокомесарот за соседска политика и проширување, Оливер Вархеји. Ова, според него е гласна ...

Read More »

Митинг на ВМРО ДПМНЕ и Гордана Силјановска на Магнолија

Вечерва во Битола ќе биде одржан промотивен митинг на кандидатката за претседател на државата Гордана Силјановска- Давкова. Митингот ќе се одржи на плоштадот Магнолија со почеток во 20.30 часот. На митнгот ќе зборува и лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Read More »

Година на искушенија

За три дена и оваа година ќе стане минато. Уште само три дена не делат од денот кога ќе и кажеме збогум на оваа, 2016 година и ќе ја пречекаме Новата 2017 година. За три дена сите ние ќе испишеме ...

Read More »

Почна скијачката сезона на „Копанки“

Денеска започнува новата скијачка сезона на скијачкиот центар „Копанки“. Од ЕЛЕМ турс дооел Скопје и скијачкиот центар „Копанки“ соопштуваат дека терените за скијање се подготвени, а ски-патеките исчистени, уредени и обележани. – Жичарата Бегова Чешма и ски лифтот се комплетно ...

Read More »