Home / Tag Archives: проекција

Tag Archives: проекција

Попуст на проекцијата на “Нинџа желки“ во 3Д киното

Од 3Д киното при Центарот за култура информираат дека на радост на најмладите,  проекцијата на “Нинџа желки“ ќе биде со голем попуст. Омилените ликови од детсвото “Нинџа желки“ само на 22.11.2014 (сабота) во 12.00 часот  3Д проекција со цена на ...

Read More »

Црвениот тепих и нашата (не) култура

Не знам дали тоа ни е судбина или вродена, што би рекол Бранко, фабричка мана. Тамам се израдувавме дека, конечно, по големиот број респектабилни гости и присуството дури на тројца оскаровци, на 35. издание на Фестивалот на филмската камера “Браќа ...

Read More »

Дуканџиите се закануваат со протести на премиерата “ До Балчак”

Битолските дуќанџии кои две години чекаат да им бидат платени трошоците направени од екипата која го снимаше филмот „До балчак”, најавуваат протести пред проекцијата на филмот в недела во Центарот за култура. Револтирани од непочитувањето на договорот што го потпишале ...

Read More »