Home / Tag Archives: раководство

Tag Archives: раководство

Четириесет години континуиран развој

Битолски весник: Господине Граматковски. Најпрво со какви активности ќе биде одбележан  големиот јубилеј 40 години од формирањето на ЈП  “Стрежево ”           Методија Граматковски:  Во оваа прилика сакам да нагласам  дека не само мене, туку и на сите вработени во ...

Read More »

Неофицијално: Наташа Петровска кандидат на СДСМ за градоначалник на Битола

Професорката и актуелна советничка на Советот на Општината Битола е кандидат за градоначалник на СДСМ за Битола, на престојните локални избори. И покрај тоа што ваквата информација сеуште нема офоцијална потврда сепак според извори на порталот на Битолски весник   ...

Read More »

Шилегов:ВМРО со штитењето на Зврлевски нема да го спаси Груевски

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ се инструментализирани и преку обид да направат тотална блокада на Собранието делуваат всушност единствено во заштита на криминалот на нивното партиско раководство. ВМРО-ДПМНЕ треба да престане да го штити Марко Зврлевски и криминалот во оваа земја, порача ...

Read More »

Бугарски Фокус: Раководството на ВМРО ДПМНЕ со бугарски пасоши

Филип Петровски, по потекло од Куманово, како што наведува бугарски „Фокус“, е познат како особено близок на семејството Груевски, а веќе успеал да ги снабди своите најблиски со бугарски пасоши. „Таткото на еден од најактивните борци против бугарско-македонските односи, Тихомир ...

Read More »

Ниски политички пресметки со висок напон

-РЕК “ Битола“ пред  колапс. Со испаѓањето на трите блока Македонија во темница! Увозот на струја ќе го испразни буџетот на граѓаните, а ќе ги наполни жиро-сметките на партиските фирми за  увоз на електрична енергија. Нестручните кадри на ВМРО-ДПМНЕ ја ...

Read More »

„Бимилк“ најави инвестиции од 12 милиони евра и очекувања за поголеми успеси со новиот сопственик

На денешната прес- конференција која се одржа во просториите на македонската млекарница „Бимилк” во Битола беа претставени досега реализираните инвестиции во најсовремена технологија и зголемување на производните капацитети. „Бимилк” ги најави своите амбициозни планови за оваа и следните неколку години. ...

Read More »

Деветмина битолчани во новиот Централен одбор на ЛДП

Во новиот Централен одбор на ЛДП, кој е формиран по денешниот 6 конгрес на партијата во Скопје, влегоа дури деветмина битолчани. Во новиот Централен одбор влегоа: Јован Налбантни, професор, д-р Дејан Ристевски, стоматолог , Александар Цветковски професор, Валентин Груевски, советник ...

Read More »

Заев и раководството на СДСМ на прес-конференција

Лидерот на опозициската СДСМ Зоран Заев, кој е еден од осомничените во акцијата „Пуч”,  заедно со неговите сопартијци одржува прес-конференција, додека пред партиското седиште се собираат граѓани кои го поддржуваат, но и кои го осудуваат поради делото за кое е ...

Read More »