Don't Miss
Home / Tag Archives: семејства

Tag Archives: семејства

Две и пол илјади битолски семејства ќе се греат со инвертир клими

Две и пол илјади битолски семејства ќе се греат со инвертир клими Вкупно 2.500 битолски семејства оваа земија ќе се греат со инвертор клими. Ова беше соопштено на денешната прес конференција во  локлната смаоуправа во Битола. Новата мерка на Владата ...

Read More »

Затворениците од Идризово бараат амнестија

Затвореници од затворот „Идризово“ штрајкуваат со глад барајќи да бидат опфатени со најавениот закон за амнестија за обвинетите од 27 април во македонското Собрание. Од затворот „Идризово“ за МИА потврдија дека 60-65 проценти од затворениците одбиваат храна и оти во ...

Read More »

Божикни пакетчиња со храна за социјалните категории граѓани

Градоначалникот на општина Новаци Лазар  Котевски оствари средба со Унија на жени општина Новаци и Унијата на млади сили  при што сите заедно им поделија Божикни пакетчиња со храна за семејствата кои имаат потреба од тоа. -Ова е редовна практика ...

Read More »

Студентите од семејствата со ниски приходи ќе добијат таблети

До крајот на август треба да почне јавната  набавка за таблети за  студентите од трета и четврта година кои потекнуваат од семејства каде вкупниот приход е помал од просечната нето плата. За ова денеска информираше министерот за информатичко општество и ...

Read More »