Home / Tag Archives: сила

Tag Archives: сила

Германија ги отвора вратите за работници од Балканот

Германската влада го усвои нацрт-законот за ангажирање квалификувана работна сила надвор од земјите на Европската Унија бидејќи се соочува со проблем на стареењето на населението. Новиот закон предвидува граѓаните на земјите што не се членки на ЕУ, а имаат квалификации ...

Read More »

ВМРО ДПМНЕ.Каде Заев ќе вдоми 150.000 мигранти

Од ВМРО-ДПМНЕ го повикаа Зоран Заев  и СДСМ јавно да соопштат каде планираат да ги вдомат и вработат 150.000 мигранти за кои прифатиле обврска да ги населат во Република Македонија. „Доколку СДС мислат дека трајно населување на мигранти е исправна ...

Read More »

Силата на жиците одекна во Карпош

Музичкиот бенд „ String Forces“, вчеравечер ги забавуваа присутните карпошани. Поп- рок составот, повеќе од два часа приреди вистинско музичко уживање. Почитувачите на познатиот скопски бенд, кој повеќе од две децении создава музика, играа и пееја на  „ Води ме“, ...

Read More »