Home / Tag Archives: Сорос

Tag Archives: Сорос

Синот на Сорос советник на Заев?!

Откако од ВМРО-ДПМНЕ обвинија дека премиерот Зоран Заев имал тајна средба со Александар Сорос, од Влада велат дека средбата не била тајна, туку премиерот се консултирал со Сорос за „Малиот Шенген“. По ова, од ВМРО-ДПМНЕ прашуваат дали Александар Сорос му ...

Read More »

Средба Заев – Сорос

Премиерот Зоран Заев, во рамки на економската и политичка агенда на Светскиот економски форум во Давос, се сретна и разговараше со филантропот и финансиер Џорџ Сорос, основач на Фондациите Отворено општество (ФОО) и со Патрик Гаспар, претседател на ФОО. -Зачленувањето на Република ...

Read More »

Талески: Паднаа маските на Здружението “За нив се работи“

На денешната прес-конференција , градоначалникот на Битола, Владимир Талески ги коментираше барањата на Здружението “За нас се работи“ за негова оставка.   -Слично како што Јуда за триесет сребреници сакаше од срце да го предаде Исус, овојпат Здружението “За нив ...

Read More »

Сорос ќе го “чисти” воздухот во Битола со над 20 илјади долари

Фондацијата “Отворено општество” на чие чело е Владимир Милчин го почести Здружението за чист воздух во Битола “ За нас се работи” со 20 илајди и 560 уса долари.   Овие средства ги доби Здужението “За нас се работи” од ...

Read More »