Home / Tag Archives: спектакл

Tag Archives: спектакл

Констракта, Каролина Гочева и „Суперхикс“ ќе бидат дел од спектаклот на стадионот на отворањето на „Битфест“

Општина Битола се подготвува за реализација на уште едно културно лето, исполнето со квалитетни културни содржини, нови концепти и традиционални манифестации. Најголемото музичко доживување во Битола ќе се случи на 3 јули на стадионот под „Тумбе кафе“  кога и официјално ...

Read More »

Малите ѕвездички блеснаа во Карпош

Осмата вечер од „Културното лето Карпош-2017“, со неверојатно енергичниот настап ја одбележааа младите музички надежи, Мартија, Мина, Драгана, Благица и Магдалена. Нивниот вокален настап, се чини дека привлече најмногубројна публика која досега присуствувала на овoгодинешната културна манифестација. Со одлично осмислена ...

Read More »

Поп дивата Каролина приреди спектакл на Хераклеја

Синоќа античкиот театар Хераклеја буквално “гореше“ од позитивна атмосфера, одлична музика, многу емоции и спектаклот што на својата неколкуилјадна  публика, дома, на битолчани им го приреди најпопуларната музичка поп дива Каролина Гочева.   Со беспрекорен стајлинг и совршена интерпретација, публиката ...

Read More »

Утревечер спектакуларен музички омаж на култната група “Крафтверк“ во Центарот за култура

Утревечер, во Центарот за култура во Битола, за сите љубители на квалитетната музика за првпат во градот ќе се одржи омаж на култната европска и светска група “Крафтверк“. -Ќе бидат изведени нивните најпопуларни музички хитови со нови аранжмани кои ексклузивно ...

Read More »

Вечерва спектакуларен концерт на “Љубојна“

Вечерва битолската публика ќе ужива во концертот  на етно групата „Љубојна“  насловен „Музика на дланка“, во големата сала на Центарот за култура,  а како и на двата концерти кои што се одржаа минатата недела во Скопје, и во Битила, пред ...

Read More »