Home / Култура / Поп дивата Каролина приреди спектакл на Хераклеја

Поп дивата Каролина приреди спектакл на Хераклеја

Синоќа античкиот театар Хераклеја буквално “гореше“ од позитивна атмосфера, одлична музика, многу емоции и спектаклот што на својата неколкуилјадна  публика, дома, на битолчани им го приреди најпопуларната музичка поп дива Каролина Гочева.

foto 2foto 6

foto 4  foto 7

Со беспрекорен стајлинг и совршена интерпретација, публиката имаше можност да ужива во изведбите на мега популарните песни од нејзиниот албум “Македонско девојче 2“, но и во многуте хитови на омилената македонска поп изведувачка.

foto 8

foto 9
Каролина ја раснежни публиката која секогаш се радува кога нивната миленичка настапува во родната Битола.
Вечерва Каролина Гочева ќе одржи концерт во античкиот локалитет во Охрид.

 

Б.В.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*