Don't Miss
Home / Tag Archives: татко

Tag Archives: татко

Според Досие,таткото силувач поранешен затвореник

Таткото кој е осомничен дека дома сексуалано ги злоупотребувал трите деца во Битола, од кои најмалото е 6 години е поранешен затвореник кој одлежал 8 годишна затворска казна, објави „Досие“. Освен што бил поранешен затвореник, тој бил и алкохоличар, пишува ...

Read More »

Во сообракајна несреќа загина татко, син му се бори за живот

Битолчанец починал вчера во сообраќајна несреќа информира МВР. Имено вчера околу 06:50 часот на локалниот пат село Кукуречани – село Драгожани, битолско, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило со битолски регистарски ознаки и патничко возило „Пежо“ со битолски регистарски ...

Read More »

Татко и син тргувале со оружје

Секторот за внатрешни работи Битола, во месец август 2017 година поднесе две кривични пријави против четири лица, поради постоење на основи на сомнение за извршено кривично дело „Неовластено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи” и тоа: – ...

Read More »

И по две децении “ татовци “ не се откажуваат од своите заштеди

Старите рекле надежта последна умира. Ова непишано правило, најдоследна примена најде кај штедачите на ТАТ, кои и по изминати две децении, откако пропадна штедилницата ТАТ, сеуште не губат надеж дека ќе дојдат до своите пропаднати штедни влогови. Од пропаѓањето на ...

Read More »